F. BALL and Co Ltd.

začínala v roce 1886..

F. BALL and Co Ltd.

..a vypracovala se na jednoho z největších hráčů na trhu

Historie F. Ball and Co Ltd.

8. října 1886 uzavřel Francis Ball partnerství s Williamem Henry Cowburnem, výrobcem inkoustů, a založil firmu „F. Ball & Co Ltd."

Společnost obývala prostory v Lower Kennington Lane v jihovýchodním Londýně, kde byla vyvinuta řada produktů pro obchod s obuví a kůží. Partnerství s Williamem Cowburnem bylo zrušeno a v roce 1898 vzniklo nové s Williamem Collisem, účetním.

Francis Ball zemřel v roce 1904, jeho podíl na podnikání přešel na jeho syna Waltera Jamese. Během několika příštích let byla představena řada nových produktů s rostoucím důrazem na vývoj lepidel. Partnerství s panem Collisem bylo ukončeno v roce 1915, jediným vlastníkem se stal Walter James.

Podnikání se nadále rozvíjelo a vedení společnosti přešlo na Walterovy syny Francise Charlese a Waltera Ernesta. V roce 1931 Walter James zemřel a do roku 1933 byl pozemek Kennington Lane uvolněn pro větší zařízení v Tootingu. V roce 1936 byl poprvé uvedeno na trh latexové lepidlo Stycco, které bylo používáno ke spojování šířek koberců.

Během druhé světové války byl podnik převeden z londýnských prostor do průmyslového areálu ve Staffordshire, kde byly získány vhodné prostory.

V příštích dvaceti letech došlo ke změně v důrazu neustálým snižováním produktů pro obchod s obuví a zvýšeným zapojením do obchodu s komerčními podlahami. Kombinace nových stavebních metod, vývoje syntetických vláken a vývoje konstrukce koberců vedla k revoluci v používání podlahových krytin a lepidel potřebných pro jejich instalaci.

Na začátku šedesátých let 20. století následovalo zavedení stěrkových hmot na bázi cementu a v polovině desetiletí následovalo Stycco (později Styccobond) F3, které je i dnes nejběžněji používaným lepidlem podlahářů při lepení podlahových krytin.

Aby firma i nadále uspokojila rostoucí poptávku po produktech, bylo rozhodnuto rozšířit provozovnu Leek akvizicí sousedního administrativního a skladového zařízení. Přestože se firma rozrostla do dalších budov, rychlá expanze společnosti znamenala potřebu nového a většího výrobního závodu.

V roce 1989, po důkladném prozkoumání okolní oblasti Leeku, bylo v nalezeno vhodné místo v Cheddletonu o velikosti 34 400 m2  které je dodnes sídlem společnosti. Nové zázemí se může pochlubit masivním zvýšením distribuční a skladovací kapacity.

Společnost F. Ball and Co. Ltd. zůstává dodnes rodinným podnikem pod současným vlastnictvím pana Geoffrey W. Balla, pravnuka zakladatele. Díky více než 100 letým zkušenostem je F. Ball pevně odhodlán neustále investovat do výzkumu, vývoje a inovací produktů pro budoucnost tohoto odvětví.

Jaké preferujete cookies? Náš web není e-shop, nicméně i my potřebujeme čas od času používat cookies pro správné fungování a nastavení naší webové prezentace. Souhlasíte?